Regulamin przyprowadzania i odbierania dzieci
w Zespole Przedszkoli nr 2 w Międzychodzie
1. Dzieci są przyprowadzane do przedszkola i odbierane z przedszkola przez rodziców ,opiekunów prawnych, inne osoby pełnoletnie zadeklarowane pisemnie przez rodziców, opiekunów na dany rok szkolny. Zmiany upoważnień dokonuje się w formie pisemnej u wychowawcy grupy.
2. Rodzice, osoby upoważnione, osobiście powierzają dziecko nauczycielowi lub osobie pełniącej dyżur w sali zbiorczej. W przeciwnym wypadku żaden pracownik przedszkola nie może ponosić odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Osoby przyprowadzające, odbierające dziecko są odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo w drodze do i z przedszkola .
3. Dzieci przyprowadzamy do przedszkola zdrowe, ubrane stosownie do aury.
4. Dzieci przebywają w przedszkolu w godz. od 6°° do 1600 zgodnie z danymi zawartymi we wniosku o przyjęciu dziecka do przedszkola oraz w potwierdzeniu woli zapisu dziecka do przedszkola. Dzieci realizują aktywności zgodnie z Ramowym Rozkładem Dnia.
5. W przypadku potrzeby przyprowadzenia dziecka po godz.800 ze względu na organizację posiłków, prosimy o tym fakcie informować nauczyciela dnia poprzedniego lub telefonicznie pod Przedszkole nr 1: 95 748 34 41, Przedszkole nr 4: 95 748 37 68.
6. Jeśli dziecko nie będzie chciało wyjść z przedszkola z osobą upoważnioną przez rodziców, dziecko nadal pozostanie pod opieką nauczyciela. Dyrektor lub nauczyciel niezwłocznie skontaktuje się telefonicznie z rodzicami w celu ustalenia dalszego postępowania.
7. W przypadku telefonicznej prośby rodzica - upoważnienia słownego, nauczyciel zobowiązany jest wykonać telefon sprawdzający do rodzica i potwierdzić wcześniejszą informację. Zaistniałą sytuację należy odnotować.
8. Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu czy zachowanie agresywne. W takim przypadku personel przedszkola ma obowiązek zatrzymać dziecko w przedszkolu do czasu wyjaśnienia sprawy. Nauczyciel zobowiązany jest skontaktować się z drugim rodzicem lub osobą upoważnioną przez rodziców. O zaistniałym fakcie powinien zostać poinformowany dyrektor.
9. Życzenie dotyczące nieodbierania dziecka przez jednego z rodziców/opiekunów prawnych musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.
10. W razie wyczerpania wszystkich możliwości odbioru dziecka przez rodziców, prawnych opiekunów lub osób upoważnionych pisemnie nauczyciel ma obowiązek powiadomić o zaistniałej sytuacji dyrektora przedszkola oraz skontaktować się z Policyjną Izbą Dziecka. Z przebiegu zaistniałej sytuacji nauczyciel sporządza protokół zdarzenia podpisany przez świadków, który zostaje przekazany do wiadomości dyrektora, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.